MVR10D470K-S
- Mfr.Part #
- MVR10D470K-S
- Datasheet
MVR10D470K-S
- Description
- VARISTOR 47V 1000A DISC 10MM HIG
- Stock
- 179
- Capacitance @ Frequency :
- 2100 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 kA
- Energy :
- 11J
- Maximum AC Volts :
- 30 V
- Maximum DC Volts :
- 38 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 52 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 42 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 47 V